Każda sylwetka, czy to w rozmiarze S, czy też XXL może wyglądać stylowo i czuć się dobrze w swoim ubraniu. Wszystko zależy tak naprawdę od odpowiedniego dopasowania strojów do danego typu figury i do osobowości oraz podkreślenia atutów i zamaskowania mankamentów. Dzisiejszy wpis poświęcony jest poradom dla sylwetek plus size. Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Ci kompletowanie garderoby oraz sprawią, że będziesz czuć się świetnie w swoim stroju.

POZNAJ SWÓJ TYP SYLWETKI

Aby dobierać odpowiednie kroje i fasony ubrań do sylwetki plus size, należy najpierw określić swój typ figury (opisy każdego z nich znajdziesz w poprzednich artykułach na blogu). Jest to istotne, gdyż można nosić większy rozmiar będąc zarówno sylwetką typu koło, jak i np. klepsydra.

ZNAJDŹ SWOJE ATUTY

Jeżeli już poznasz swój typ figury, to będziesz wiedzieć, co jest mocną stroną sylwetki, a co ewentualnym mankamentem. Jednak nawet bez jej określenia, prawdopodobnie dostrzegasz, co jest Twoim atutem i na co warto zwrócić uwagę, aby to podkreślać w stylizacjach. Jeżeli jesteś w stosunku do siebie bardzo krytyczna, to zapytaj bliskich Ci osób, co najbardziej im się podoba w Twoim wyglądzie. Być może będą to zgrabne nogi, mocno zaznaczona talia lub szczupłe nadgarstki. Mając już tę wiedzę, staraj się w stroju kłaść duży nacisk na wyeksponowanie i podkreślenie zalet swojej sylwetki.

WARSTWY I PIONOWE LINIE

Dla sylwetek plus size bardzo dobrze sprawdzają się z reguły pionowe linie w stroju. Uzyskasz je nie tylko za pomocą wzorów, ale przede wszystkim łącząc warstwowo ubrania. Możesz przykładowo założyć jasną, nieprzylegającą do ciała, lejącą bluzkę, a na wierzch dołączyć np. ciemniejszą narzutkę lub marynarkę (najlepiej bez wielkich klap i pagonów). Taki strój spowoduje właśnie stworzenie pionowych linii w stroju, które optycznie wysmuklą i wydłużą sylwetkę.

PRZEKONAJ SIĘ DO ZAKUPÓW ONLINE

Niestety w większości sieciówek ciężko jest z dostępnością ubrań w rozmiarach plus size. Dlatego też zachęcam Cię do przekonania się do zakupów w sklepach internetowych, gdzie znajdziesz naprawdę szeroki wybór stylowych ubrań w większych rozmiarach. Aktualnie kwestie związane z ewentualnymi zwrotami lub wymianą nie są problemem, więc zachęcam Cię do korzystania również z tej opcji.

NIE BÓJ SIĘ DODATKÓW I AKCESORIÓW

W przypadku sylwetek plus size, warto kłaść nacisk na wszelkiego rodzaju dodatki oraz dobrej jakości akcesoria czy obuwie, które to będą odwracać uwagę od mankamentów figury. Świetnie sprawdzą się na pewno długie wisiorki czy też buty w rzucającym się w oczy kolorze.

PROPORCJONALNOŚĆ

Wybierając dodatki i akcesoria, w szczególności torebki, pamiętaj o zasadzie, że dobieramy je wielkościowo do sylwetki. Dlatego też raczej unikaj małych kopertówek czy puzderek, a sięgaj po średnie i duże torby. Podobnie w przypadku obcasów – wybieraj te na grubszym, np. słupku, a zrezygnuj z cienkich szpilek.

CZARNY SAM W SOBIE NIE WYSZCZUPLA

Warto pamiętać, że kolor czarny tak naprawdę nie wyszczupla. Założony jako total look (w całości stylizacji) dokładnie podkreśli obrys całej sylwetki. Jego działanie optycznego wyszczuplenia pojawia się w momencie połączenia go z jaśniejszymi kolorami.

Dla sylwetek plus size dobrze sprawdzą się odsłonięte dekolty. Unikaj raczej tych zabudowanych pod samą szyję lub golfów, a wybieraj te głębiej wycięte lub w serek. Jeżeli chodzi o długość sukienek czy spódnic, to jest ona zależna od konkretnego typu sylwetki, ale z reguły dobrze sprawdzą się te zakończone w najszczuplejszych miejscach nogi.

Pamiętaj o tym, że posiadając sylwetkę plus size możesz wyglądać i czuć się olśniewająco. Poznaj swoje atuty i zbuduj własny, dopasowany do Ciebie styl, dzięki któremu będziesz epatować pewnością siebie oraz zapadać w pamięć mijającym Cię osobom!

Wszystkiego dobrego!

AUTOR: Angelika Zielińska – Osobista Stylistka / Trener / Coach

Źródło zdjęć: Pinterest

Dodaj komentarz